Domů

Adopce - Denver Kiria

Zpět
Číslo dítěte: 52818
Chlapec,
Adoptován
Denver Kiria je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Kiirungi Primary School.
Město, čtvrť: Nyeri Migiti
Země: Kenya
Matka: Edith Wanjiru Maina, -
Otec: -, -
Opatrovník: Alice Wangari, nar. 1962, v domácnosti
Popis situace: Denver má sestru Rosaline (2002). Matka děti opustila, a tak u své babičky, která je nemocná a nemá tak žádnou stálou práci. Měsíční příjem rodiny činí 2.500 KSH/500 Kč měsíčně, což jen těžko pokryje veškeré finanční náklady rodiny. Žijí ve vlastním třípokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, ke svícení používají petrolejku a vodu berou z řeky. Denverovi se daří dobře. S kamarády moc rád hraje fotbal a plave v řece. V roce 2019 chodí 4. třídy základní školy. Pro babičku je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Denvera zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Chlapec potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za školní období.
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.