Domů

Adopce - Geminter Sasha Dayo

Zpět
Číslo dítěte: 52824
Dívka, 15 let
Není adoptována
Město, čtvrť: Vihiga Mukingi
Země: Kenya
Matka: Everline Minage, v domácnosti
Otec: Geoffrey Musungu, nar. 1981, farmář
Popis situace: Geminter žije se svými rodiči a mladší sestrou Diogracious (2007). Maminka je v domácnosti a tatínek je drobný farmář. Výpěstky prodávají, ale většinou nepokryjí ani základní potřeby rodiny. Příjem rodiny je tedy nízký. Rodina žije ve vlastním čtyřpokojovém domku ze dřeva a plechu. Vaří na ohni, svítí petrolejovou lampou a vodu berou z řeky. Geminter je zdravá. Je to aktivní dívka, která by se ráda stala zdravotní sestrou. S kamarádkami ráda skáče přes gumu. V roce 2019 by měla chodit do 4. třídy základní školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Geminter zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školy. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč / 100 EUR za trimestr.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.