Domů

Adopce - Ivan Levy Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52836
Chlapec,
Adoptován
Ivan Levy Otieno je v programu adopce od roku 2019 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre Sienga
Země: Kenya
Matka: Quinte Rehema Akoth, nar. 1997, služebná
Opatrovník: Pamella Atieno Otieno, nar. 1975, rybaření
Popis situace: Ivan lives with his grandmother Pamella Ationo Otieno. He was born out of wedlock. His mother is maid; this is why Ivan lives with his grandmother. Family income is only around 1,500 KES/15 EUR per month. The family lives in three room mud house which belongs to them. They use firewood for cooking, paraffin lamp for lighting and they get water from the lake. Ivan is healthy boy. He likes playing football and singing. In 2020 he should start to attend kindergarten. Due to the little income that is family earning, it is hard to meet basic family needs and paying school fees has become a big problem. That is why we decided to put him into our program that he could go to school. Ivan needs support of 2,400 CZK/100 EUR per term.
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.