Domů

Adopce - Mike Ronald

Zpět
Číslo dítěte: 52861
Chlapec,
Adoptován
Mike Ronald je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kotieno Oyugis Kanyango
Země: Kenya
Matka: Maurine Auma Otieno, nar. 1985, příležitostné práce
Popis situace: Mike je prvorozené dítě , má další dva sourozence (Criskelly 2010 a Tonny 2013). Jejich otec, který byl jediným žvititelem rodiny, zemřel v roce 2012 a zanechal maminku s dětmi, o které se nyní měla postarat sama. Jenže po smrti tatínka jeho příbuzní nechtěli mít Mike maminku v rodině, a tak jí vyhnali. Maminka utekla do jiného města, kde se usadila a nyní tam žije se svými dětmi a aby vydělala, pere a uklízí jiným lidem. Kromě toho žijí ještě s dalším dítětem, které je také sirotek. Maminky příjem je tak malý, že nestačí ani na nájem. Rodiny měsíční příjem činí 2400 KES, cca 480 Kč. Pětičlenná rodina žije v pronajatém jednopokojovém hlíněném domku. Vodu berou z jezera, vaří na ohni nebo uhlí a svítí petrolejovou lampou. Mikeovi se zdravotně daří dobře. V roce 2020 nastoupí do sedmé třídy základní školy. Ve škole má rád matematiku, angličtinu a svahilštinu. Až dostuduje, chtěl by se stát doktorem. Mike rád hraje fotbal a zpívá. V roce 2020 bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800 Kč/ 660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.