Domů

Adopce - Junior Kelly Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 52891
Chlapec,
Adoptován
Junior Kelly Ochieng je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Ruri East/Koyani Ocholla village
Země: Kenya
Matka: Mary Akinyi Ochieng, nar. 1993, Prodavačka ryb
Otec: George Ochieng Ochieng, nar. 1987, Rybář
Popis situace: Junior je posledním členem rodiny, jsou mu 4 roky a má dva sourozence, bratra Kennedyho a sestru Maxcimilliu. Jeho otec je rybář, ale nemá vlastní sítě, jeho matka poté ryby prodává. Jeho otec má občas zdravotní problémy s bolestmi na hrudníku, a proto není příjem rodiny pravidelný a navíc je nízký k zajištění všech životních potřeb. Rodina má velmi nízký příjem (3250 ksh za měsíc - asi 800 Kč), žije v pronajatém jednopokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a uhlí a svítí solární energií. Junior moc rád běhá a hraje si s modelínou, ale také má rád atletiku. Je zdravý a v roce 2021 by měl nastoupit do školky. Jeho adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.