Domů

Adopce - Christine Clara

Zpět
Číslo dítěte: 52903
Dívka,
Adoptována
Christine Clara je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kano/Korowe Kagago
Země: Kenya
Matka: Lavender Akinyi Otieno, nar. 1998, Studuje
Opatrovník: Hellen Aoko Omune, nar. 1983, Rybářka
Popis situace: Christine je jedinou dcerou, její matka je stále studentkou 4. ročníku střední školy a její otec je neznámý. Jejich rodina tedy zcela závisí na babičce, která je rybářka, ale také se musí starat o vlastní děti a ještě o další sirotky. Rodinný příjem bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb a školného dětí, činí asi 3000 ksh (750 Kč) měsíčně. Rodina žije v pronajatém jednopokojovém plechovém domě. Používají palivové dřevo na vaření, na svícení mají solární energii a petrolejovou lampu a pro vodu si chodí k jezeru. Christine je zdravá, jsou jí tři roky a má moc ráda plavání a zpívání. Také moc ráda maluje. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Monika Hubičková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.