Domů

Adopce - Lucky Wicklffe Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 52915
Chlapec,
Adoptován
Lucky Wicklffe Omondi je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga west Ufira
Země: Kenya
Matka: Grace Emilly Omondi, nar. 1989, v domácnosti
Otec: Daniel Omondi Ogweno, nar. 1979, rybář
Popis situace: Lucky se narodil jako poslední ze čtyř dětí (Wendy 14 let, Nelly 13 let a Innocent 9 let). Otec je rybář a matka v domácnosti. Šesti členná rodina žije ve vlastním hliněném domě se třemi místnostmi. Domácnost má malý příjem, který nestačí na zajištění všech potřeb rodiny (3200 ksh/měsíc - přibližně 800 Kč). Vaří v kamnech na dřevo nebo dřevěné uhlí, používají vodu z jezera a svítí petrolejkou nebo žárovkou na elektřinu ze solárního panelu. Rodina je vcelku zdravá až na Innocenta, který trpí srpkovitou anémií. Lucky je zdravý, rád si hraje s hračkami a má moc rád fotbal. V roce 2021 by měl nastoupit do školky. Jeho adopce stojí 7.200 Kč/ 300 EUR ročně.
Kontakt: Monika Hubičková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.