Domů

Adopce - Caroline Ann Okinyi

Zpět
Číslo dítěte: 52917
Dívka,
Adoptována
Caroline Ann Okinyi je v programu adopce od roku 2020 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga west Nyangrea
Země: Kenya
Matka: Joyce Agutu, nar. 2000, V domácnosti
Otec: David Okinyi, nar. 1995, Drobný přepravce na motocyklu
Popis situace: Caroline je v současné době poslední narozenou v rodině dvou dětí, jsou jí tři roky. Její starší bratr Terry je již v našem projektu s ID 52758. Jejich ottec, který je jediným živitelem, provozuje drobnou přepravu zboží a lidí na motocyklu, ale díky COVIDu19 se toto podnikání velmi omezilo, protože vláda nařídila omezení pohybu lidí. Celý příjem je příliš nízký na to, aby uspokojil všechny potřeby rodiny (3 200 ksh/měsíc - přibližně 800 Kč). Z tohoto důvodu si děti vzala jejich babička, která je vdova a pracuje v hotelu. Ačkoli je babička astmatička tak se snaží, ale někdy je pro ni obtížné rodinu uživit. Rodina žije ve vlastním třípokojovém hliněném domě. Vaří na dřevě nebo dřevěném uhlí a používají vodu z jezera, pro osvětlení používají petrolejovou lampu. Caroline se v současnosti daří a je zdravá. Caroline ráda plave a hraje fotbal. V roce 2021 by měla nastoupit do školky. Její adopce stojí 7.200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.