Domů

Adopce - Felix Otieno Ouma

Zpět
Číslo dítěte: 52918
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Rusinga west Gumba
Země: Kenya
Matka: Peres Atieno Ouma, nar. 1986, Prodavačka ryb
Otec: Paul Ouma Rimba, nar. 1983, Rybář
Popis situace: Felix je poslední narozený v rodině s pěti dětmi (Lenny 15 let, Vincent 12 let, Cynthia 10 let, Quinter 7 let), jsou mu 3 roky. Otec je rybář a matka ryby prodává, avšak jejich příjem je příliš nízký než aby uspokojil všechny potřeby rodiny (3 600 ksh/měsíc - přibližně 900 Kč).. Rodině se daří dobře až na Lennyho, který trpí anémií. Rodina žije ve vlastním dvoupokojovém hliněném domě. Vaří na dřevě nebo dřevěném uhlí a používají vodu z jezera, pro osvětlení používají petrolejovou lampu. Felixovi se až na občasnou malárii daří dobře. Felix rád poslouchá hudbu a rád hraje fotbal. V roce 2021 by měl nastoupit do školky. Adopce tohoto dítěte stojí 7.200 Kč / 300 EUR ročně.
Kontakt: Lilien Linková, , tel. +420 604 995 683

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.