Domů

Adopce - Michael Junior

Zpět
Číslo dítěte: 52936
Chlapec, 6 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Michael Junior je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kisian-Kisumu Usare School/Owiti Omire
Země: Kenya
Matka: Eunice Omanje Owiti, nar. 1984, prodavačka ryb
Otec: Moses Ochieng, nar. 1979, rybář
Popis situace: Michael je předposledním narozeným v rodině 5 dětí (má sourozence Gordona, Anne, Mitchel a Brigit), narodil se v roce 2018. Jeho otec je rybář a jeho maminka pak ryby prodává. Příjem rodiny je nízký na to, aby zabezpečil všechny potřebné výdaje a školné, je to něco okolo 3200 Ksh (asi 800 Kč) měsíčně. Rodina žije v rybářské vesnici, kde si pronajímají jednopokojový hliněný dům. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a uhlí a svítí solární energií nebo petrolejkou. Michael je zdravý až na občasnou malárii. Moc rád si hraje s autíčky a také hraje fotbal. V roce 2024 by měl být v posledním školkovém ročníku. Jeho adopce stojí 2.400 Kč/ 100 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. +420 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.