Domů

Adopce - Sheryle Achieng Jaoko

Zpět
Číslo dítěte: 52946
Dívka, 20 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Sheryle Achieng Jaoko je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Město, čtvrť: Wanyama Wamwaya
Země: Kenya
Matka: Christine Akinyi Jaoko, nar. 1986, prodává ryby
Otec: Henry Odoyo Jackstone, nar. 1977, rybář
Popis situace: Sheryle se narodila v roce 2004 jako druhorozená v rodině 6 dětí. Jej tatínek je rybář a maminka ryby prodává. Kromě Sheryle a jejích sourozenců, se její rodiče starají ještě o dvě další děti, které jsou úplnými sirotky. Příjem, který rodina získá tedy bohužel není dostačující k tomu, aby uživila a zajistila vzdělání všem dětem. Měsíční příjem činí zhruba 6.000 KSH (cca 1.500 Kč). Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají uhlí nebo dřevo a svítí petrolejovou lampou. Sheryle se daří dobře, ale je astmatička, stejně jako její sourozenci Sephy, Ashely a Wishley. Sheryle ráda zpívá a hraje divadlo, také má moc ráda síťové hry. Ve škole jí baví angličtina a svahilština, v budoucnu by se ráda stala novinářkou. V létě 2022 nastoupila do 2. ročníku střední školy na Ostrově naděje. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená podpora 5.600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel. +420 723 118 389

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.