Domů

Adopce - Shanny Esther Tamasha

Zpět
Číslo dítěte: 52960
Dívka, 7 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Shanny Esther Tamasha je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre East Kamayoge
Země: Kenya
Matka: Lorine Akoth, nar. 1996, v domácnosti
Otec: Reagan Otieno, nar. 1996, rybář
Popis situace: Shanny se narodila v roce 2017 jako prvorozená, zatím nemá žádné sourozence. Její tatínek je rybář a maminka je žena v domácnosti. Rodina žije společně s babičkou Shanny, která prodává ryby a vydělává okolo 4.000 KSH (cca 1000 Kč) měsíčně. Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení mají solární elektřinu. Celkem v domě žije 6 členů rodiny. Shanny je zdravá a ve svém volném čase si ráda hraje s kamarády na domácí práce a také ráda skáče přes švihadlo. V roce 2021 (v létě) by měla nastoupit do mateřské školky. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Shanny zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Mirka Mrňáková, , tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.