Domů

Adopce - Seth Jectone

Zpět
Číslo dítěte: 52966
Chlapec, 14 let
Není adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Rusinga West Wanyama/Nyakrato
Země: Kenya
Matka: Emilly Atieno Onyango, nar. 1985, prodavačka zeleniny
Popis situace: Seth se narodil v roce 2010 stejně jako jeho dvojče Maxwell. Jejich tatínek, který byl jediným živitelem rodiny bohužel zemřel a zanechal maminku, která prodává zeleninu u silnice, samotnou. Je pro ni velmi těžké se o celou rodinu postarat i přesto, že pracuje velmi tvrdě, uživit celkem 4 děti je s měsíčním příjmem 400 Ksh (100 Kč) prakticky nemožné. Všichni členové rodiny jsou zdraví až na nejstarší sestru Marceline, která trpí mentální poruchou. Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, vodu berou z jezera, vaří na ohni nebo uhlí a svítí petrolejovou lampou nebo používají solární energii. Seth má moc rád fotbal a také rád hraje na schovávanou. Jeho oblíbené předměty ve škole jsou angličtina, svahilština a věda. V roce 2023 nastoupí do 8. třídy základní školy a také bude umístěn do sirotčince v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 5.600 Kč/ 220 EUR za školní období, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci. Pomůžete Sethovi ve studiu?
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. +420 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.