Domů

Adopce - Clara Anyango

Zpět
Číslo dítěte: 52984
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kamasengre west Ufira
Země: Kenya
Matka: Beatrice Adhiambo, nar. 1988, prodavačka zeleniny
Otec: Denis Achola Okwe, nar. 1976, rybář
Popis situace: Clara se narodila v roce 2015 a má sourozence Bryana, Emaculate, Catherine a Fancy. Jejich tatínek je rybář a maminka příležitostně prodává zeleninu u silnice. Rodinný příjem je okolo 6.200 Ksh (cca 1.550 Kč) měsíčně. Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, který je jejich. Vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo nebo uhlí a k osvětlení mají solární elektřinu. Clara je zdravá a má moc ráda fotbal. Také ji baví kreslení a matematika. V roce 2021 (v létě) chodí do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké zaplatit všechny poplatky za školné pro všechny děti. Proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a Claru zařadíme do programu adopcí, aby mohla bez problémů chodit do školky. Dívka potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.