Domů

Adopce - Gideon Owino

Zpět
Číslo dítěte: 52988
Chlapec,
Adoptován
Gideon Owino je v programu adopce od roku 2021 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga West Kaswanda Gunda
Země: Kenya
Matka: Linet Atieno Omondi, nar. 1994, v domácnosti
Otec: Kenneth Kaunda Onyalo, nar. 1988, rybář
Popis situace: Gideon se narodil v roce 2018 jako třetí v rodině, má bratra Wayna (nar. 2010) a sestru Jenniffer (nar. 2012). Jejich tatínek pracuje jako rybář, zatímco maminka je ženou v domácnosti. Měsíční rodinný příjem je bohužel velmi nízký, okolo 2.000 Ksh (cca 500 Kč), což bohužel není dostačující k pokrytí všech potřeb. I proto všichni žijí domě babičky, kde žije celkem 8 osob. Žijí ve dvoupokojovém hliněném domě, vodu mají z jezera, k vaření používají dřevo a k osvětlení používají svíčky. Gideon je zdravý a ve volném čase moc rád hraje fotbal. V roce 2021 by měl nastoupit do mateřské školy. Pro rodinu je velmi těžké finančně vyjít, a proto jsme se rozhodli, že je podpoříme a chlapce zařadíme do programu adopcí, aby mohl bez problémů chodit do školky. Gideon potřebuje podporu ve výši 2.400 Kč/ 100 EUR za školní období. Pomůžete mu získat vzdělání?
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.