Domů

Adopce - Marry Ann Atieno Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 53046
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Marry Ann Atieno Ochieng je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Caroline Achieng Ochieng, nar. 1995, prodává ryby
Otec: Denis Ochieng Gumba, nar. 1989, nybár
Popis situace: Marry Ann se narodila v roce 2018 a je nejmladší ze tří dětí. Má starší sestru Violet (2013) a bratra Josepha (2015). Jejich otec je rybář a matka se živí prodejem ryb. MarryAnn a její rodina žijí v hliněném domě, který má tři místnosti. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. Zatímco na svícení používají solární světla nebo petrolejové lampy. Čistý příjem rodiny činí 3 200 KSH (cca 640 Kč) měsíčně. Po zdravotní stránce se rodině daří dobře, kromě matky, která má občas bolesti břicha. Mezi koníčky Marry Ann patří zpěv a tanec. Marry Ann nastoupila v roce 2022 do mateřské školy v rámci projektu Ostrov naděje.
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.