Domů

Adopce - Steve Ben Carson Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 53053
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Lydia Achieng, nar. 1996, v domácnosti
Otec: Eric Stephen Ouma Onyango
Popis situace: Steve Ben se narodil v roce 2019 a má jednoho staršího sourozence, Alicii (2015). Jejich otec je rybář a matka je žena v domácnosti. Tato čtyřčlenná rodina žije také s ovdovělou babičkou a strýcem. Šestičlenná rodina žije v hliněném domě, který má pouze dvě místnosti. Čistý příjem rodiny činí 4 500 KSH (cca 900 Kč) měsíčně, ale nestačí na zajištění všech základních potřeb a školného pro rodinu. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. K osvětlení v okolí domu používají světla na solární pohon. Steve by měl v roce 2022 nastoupit do mateřské školy na Ostrově naděje. Náklady na jeho adopci činí 2 400 Kč/100 EUR za školní období (7 200 Kč/300 EUR za rok). Pomůžete mu získat vzdělání?
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.