Domů

Adopce - Prince Robert Masiga

Zpět
Číslo dítěte: 53054
Chlapec, 6 let
Není adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Velma Akoth Masiga, nar. 2000, v domácnosti
Otec: Innocent Masiga, nybár
Opatrovník: Judith Akoth Ayara, nar. 1977, prodává ryby
Popis situace: Prince Robert se narodil v roce 2018 a má o pět měsíců mladšího sourozence Esther (2021). Jeho otec je rybář a jejich matka je žena v domácnosti. Prince a jeho rodina žijí v pronajatém domě z bláta, který má tři místnosti a žije v něm sedm lidí. Kvůli nedostatku finanční podpory se Prince ujala jeho babička, která se živí prodejem ryb, aby ho pomohla uživit. Čistý příjem rodiny činí 2 400 KSH (cca 480 Kč) měsíčně. K vaření používají dřevo a dřevěné uhlí a vodu získávají z jezera. K osvětlení v domácnosti používají světla na solární pohon a petrolejové lampy. Prince nastoupil do mateřské školy v rámci projektu Ostrov naděje v roce 2022, bohužel ztratil svého adoptivního rodiče a hledáme pro něj nového. V roce 2024 by měl být v předposledním školkovém ročníku. Náklady na jeho adopci činí 2 400 Kč/100 EUR za školní období (7 200 Kč/300 EUR za rok).
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.