Domů

Adopce - Geoffrey Owuor Okinyi

Zpět
Číslo dítěte: 53066
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kombe-Mbita Gera Catholic
Země: Kenya
Matka: Ruth Achieng, nar. 1987, prodává ryby
Popis situace: Geoffrey se narodil v dubnu 2010 a má tři sourozence: Fredick (2005), Oscar (2007) a Shally (2019). Jejich otec zemřel, což vedlo k tomu, že jejich matka, která se živí prodejem ryb, musí rodinu uživit sama. Rodina žije v částečně pronajatém domě, který má čtyři místnosti. Po zdravotní stránce se rodině daří dobře, až na Shally, která trpí srpkovitou anémií. Čistý příjem rodiny činí 4 500 KSH (45 EUR). K vaření rodina používá dřevo a vodu získává z nedaleké řeky. Na svícení používají petrolejové lampy. Geoffrey navštěvuje školu a ve školním roce 2023 by měl nastoupit do 4. třídy. Akademicky ho baví předměty matematika, angličtina a přírodní vědy a doufá, že se jednou stane lékařem. Geoffrey si dny ve škole opravdu užívá, ale nerad se po skončení dne vrací domů, protože se v sirotčinci cítí lépe a má zde zajištěno jídlo, což doma nemá vždy. Je proto připraven zůstat v sirotčinci Ostrov Naděje. Geoffrey adopce stojí 5 600 Kč/220 EUR za školní pololetí (16 800 Kč/660 EUR za rok). Zajistíte Geoffrey náklady na vzdělání, aby se mohl dále učit a rozvíjet?
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.