Domů

Adopce - Trizah Atieno Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 53078
Dívka, 15 let
Adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Trizah Atieno Onyango je v programu adopce od roku 2022 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre East Kamayoge
Země: Kenya
Matka: Esther Akoth, nar. 1978, N/A
Otec: Thomas Onyango, nar. 1974, nemocný
Popis situace: Trizah se narodila v roce 2009 a má jednoho sourozence, Trevyho (2005). Matka nechala děti u otce, který je však těžce nemocný a upoutaný na lůžko. Vzhledem k těmto okolnostem žijí děti u ovdovělé babičky, která prodává obiloviny, aby rodinu uživila. Čistý příjem rodiny činí 600 Ksh (6 EUR). Rodina žije v hliněném domku o dvou místnostech. K vaření používají dřevěné uhlí a dřevo a vodu získávají z nedalekého jezera. Na svícení používají petrolejové lampy. Mezi Trizaniny koníčky patří tanec, zpěv a fotbal. Trizah doufá, že v roce 2022 nastoupí do 5. třídy humanistické školy na Ostrově naděje. Náklady na její adopci činí 2 400 Kč/100 EUR za školní pololetí (7 200 Kč/300 EUR za rok). Pomůžete letos poslat Trizah do školy?
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.