Domů

Adopce - William Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 53084
Chlapec, 20 let
Není adoptován
Naléhavě hledá rodiče
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Wanyama Wanyando
Země: Kenya
Matka: Jocinter Atieno Odongo, nar. 1986, pokojská
Otec: James Odongo Aseno, nar. 1955, nemocný
Popis situace: William se narodil v roce 2004 a má pět sourozenců. Nejstarší z nich jsou Michael (2003), Elijah (2006), Marry (2008), Magret (2015) a Wilson (2013). Jejich rodiče se rozešli. Wilson, Marry a Margrey odešli s matkou. Elijaha se ujala jejich teta. Michael s Williamem se rozhodli zůstat s otcem, který trpí nemocí a kvůli svému stavu nemůže pracovat. Všichni tři jsou závislí na pomoci sousedů, aby přežili. Když se jim v některých dnech nedostane potřebné pomoci, chlapci se vydávají na ryby, aby sehnali jídlo. Tříčlenná rodina žije v hliněném domě, který má dvě místnosti. K vaření používají dřevo a vodu získávají z nedalekého jezera. Na svícení používají světla na solární pohon. Jejich dům se rozpadá. I přes všechny problémy doma chodí William rád do školy. Jeho oblíbenými předměty jsou přírodní vědy, angličtina a matematika. Doufá, že se jednou stane pilotem. Mezi jeho koníčky patří hraní fotbalu a také čtení. V květnu 2022 je William v sirotčinci v Ostrově Naděje a v roce 2024 by měl nastoupit už do druhého ročníku naší střední školy. Bohužel ale nemá adoptivního rodiče, který by ho podpořil. Potřebuje podpořit částkou 5600 Kč/220 EUR za školní období (16 800 Kč/660 EUR za rok). Pomůžete mu získat dobré vzdělání?
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.