Domů

Adopce - Solomon Ochieng Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 53089
Chlapec, 13 let
Není adoptován
Naléhavě hledá rodiče
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Rusinga Utajo
Země: Kenya
Matka: Evaline Akoth Odhiambo, nar. 1989, kuchařka
Popis situace: Solomon dříve žil s maminkou a dvěma sourozenci Joshua a Makrine. Maminka se snaží vydělat na živobytí vařením na základní škole. Nicméně si vydělá tak málo, že to nepokryje ani základní potřeby rodiny. Chlapec se jí snažil pomoci a chodil chytat ryby, aby měla rodina co jíst. Proto byl chlapec v roce 2022 přijat do sirotčince na Ostrově Naděje. Solomana baví fotbal a chtěl by být inženýrem. V roce 2023 začal chodit do 5. třídy základní školy. Podpoříte Solomona? Adopce chlapce stojí 5.600 Kč/ 220 EURO za školní trimestr.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel. +420 723 118 389

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.