Domů

Adopce - Purity Achieng Jomo

Zpět
Číslo dítěte: 53091
Dívka,
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Rusinga Utajo
Země: Kenya
Matka: Benter Achieng Jomo, nar. 1981, prodava ryby
Otec: died
Popis situace: Purity má dvě sestry a tatínek jim umřel. Rodina žila ve velmi špatných podmínkách i přesto, že se maminka se snaží vydělávat jak může, prodejem ryb a sekáním trávy. Purity žije v současné době v sirotčinci na ostrově Rusinga. Holčičku bbaví matematika a angličtina. Ráda by se stala učitelkou.V roce 2022 chodí do páté třídy základní školy. Adopce stojí 5.600 Kč /220 EURO za školní trimestr
Kontakt: Michaela Válková (Dvořáčková), , tel. +420 777 702 017

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.