Domů

Adopce - Nicholas Sialo Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 53094
Chlapec, 14 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Nicholas Sialo Odhiambo je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Kamsama
Země: Kenya
Matka: Hellen Achieng Ochola, nar. 1984, uklízečka
Otec: Richard Odhiambo Obonyo, nar. 1993, svářeč
Opatrovník: Dorca Owitii Ocholla, nar. 1953, žena v domácnosti
Popis situace: Nicholas má 4 sourozence. Nicholasovi rodiče se rozešli a jeho maminka nezvládala rodinu uživit, proto žili děti s babičkou. Jejich příjem byl velmi nízký a přežívali na tom co jim darují hodní sousedé. V současné době žije Nicholas v sirotčinci a v roce 2023 chodí do 7. třídy základní školy. Nicholase baví matematika, angličtina a vědy. Rád by se stal inženýrem. Nicholase potřebuje podpořit částkou 5.600 Kč /220 EURO za školní trimestr.
Kontakt: Juraj Sasko, , tel. 00421904331776

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.