Domů

Adopce - Braxton Brighton Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 53099
Chlapec, 5 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Braxton Brighton Onyango je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kaswanga Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Diana Atieno, nar. 2000, žena v domácnosti
Otec: Jackson Peter Anyango, nar. 1986, prodává písek
Popis situace: Braxtonovi rodiče spolu nežijí. Chlapec má sestru a bratra. V současné době žije s babičkou, která nemá práci a nemůže mu zajistit základní potřeby. Braxton proto nastoupí od ledna 2023 do sirotčince na Ostrově Naděje. Náklady na jeho adopci činí 5.600 Kč/220 EUR za 1 školní období (16.800 Kč/660 EUR za rok).
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.