Domů

Adopce - Lavril Elaveti Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 53102
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Agiro Rusinga
Země: Kenya
Otec: Victor Ochieng, nar. 1997
Opatrovník: Daniel Ohuru Owuor, nar. 1961, rybář
Popis situace: Lavril je jedináček, poté co se rodiče rozešli žila s tatínkem, který situaci nezvládal, a tak momentálně žije s dědečkem v pronajatém domě s dalšími deseti lidmi. Vodu berou z jezera. Dědeček se živí rybolovem. Lavril má ráda plavání a míčové hry. Lavril nastoupí od ledna 2023 do sirotčince v rámci projektu Ostrov naděje. Náklady na její adopci činí 5.600 Kč/220 EUR za 1 školní období (16.800 Kč/660 EUR za rok).
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.