Domů

Adopce - Emmanuel Otieno Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 53103
Chlapec, 6 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Emmanuel Otieno Ochieng je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Ufira Rusinga West
Země: Kenya
Matka: Lilian Akinyi Ochieng, nar. 1993, žena v domácnosti
Otec: David Ochieng Matunga, nar. 1987, rybář
Popis situace: Emmanuel je nejstarší ze tří dětí. Rodina žije v hliněném domě, využívá solární energii na svícení a vaří na otevřeném ohni. Tatínek je rybář a maminka žena v domácnosti. Příjem rodiny je velmi malý. Chlapce baví fotbal. Emmanuel nastoupí od ledna 2023 do školky v rámci projektu Ostrov Naděje. Náklady na jeho adopci činí 2.400 Kč/100 EUR za 1 školní období (7.200 Kč/300 EUR za rok).
Kontakt: Monika Hubičková, , tel. +420 777 693 209

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.