Domů

Adopce - Emmanuel Joab Ogolla

Zpět
Číslo dítěte: 53111
Chlapec, 6 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Emmanuel Joab Ogolla je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Gogo Karachuanyo
Země: Kenya
Matka: Jackline Aluoch Ogolla, nar. 1987, prodavačka ryb
Otec: Maurice Ogolla Opondo, nar. 1978, rybář
Popis situace: Emmanuel je nejmladší z pěti dětí. Rodina žije v pronajatém hliněném domě. Vaří na ohni a vodu berou z jezera. Otec se živí rybolovem a matka ryby prodává, nicméně jejich příjem je velmi malý. Emmanuela baví fotbal a je zdraví. V lednu 2023 by měl začít chodit do školky na Ostrově Naděje. Jeho podpora činí 2.400 Kč/100 Euro za školní období.
Kontakt: Lucie Hamáčková, , tel. +420 774547513

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.