Domů

Adopce - Gift Maya Okumu

Zpět
Číslo dítěte: 53121
Chlapec, 5 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Gift Maya Okumu je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Wanyama Rusinga west
Země: Kenya
Otec: Richard Okumu Okode, nar. 1982, rybář
Popis situace: Gift má 6 sourozenců. Jeho maminka spáchala sebevraždu a tatínek se o všechny děti nedokáže postarat. Gift proto nastoupí do sirotčince na Ostrově Naděje a začne zde také chodit do školky v lednu 2023. Chlapce baví fotbal a zpěv. Gift potřebuje podpořit částkou 5.600 Kč/220 euro za školní období.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.