Domů

Adopce - Raams Noow Arika

Zpět
Číslo dítěte: 53175
Chlapec, 10 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Raams Noow Arika je v programu adopce od roku 2024 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga west Kaswanga Dier Aora
Země: Kenya
Opatrovník: Syprosa Ogutu, nar. 1950, V domácnosti
Popis situace: Rams je prvorozený v rodině tří dětí. Jeho mladší sourozenci jsou Risper Atieno (2013) a Melda Akoth (2016). Oba rodiče zemřeli a zanechali děti u svých starých a nemocných prarodičů, kteří přežívají jen z darů podporovatelů a sousedů. Rodina je na tom zdravotně dobře, kromě babičky, která je astmatička. Rodina žije v třípokojovém hliněném domě, který jim patří. Vodu získávají z jezera, používají palivové dříví k vaření a solární lampu na svícení. Rams rád hraje fotbal, má rád matematiku a angličtinu. Rams by chtěl být jednou učitelem. Chlapec by se měl od ledna 2024 přestěhovat do sirotčince Ostrova Naděje a nastoupit do 5. třídy základní školy Island of Hope Humanist School. Potřebuje podpořit částkou 16 800 Kč/660 EUR za rok (1400 Kč/55 EUR měsíčně).
Kontakt: Tereza Hovadíková, , tel. +420 773 970 283

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.