Domů

Adopce - Katka Atieno Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 53179
Dívka, 16 let
Není adoptována
Naléhavě hledá rodiče
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Rusinga west Ufira
Země: Kenya
Matka: Alvina Atieno, nar. 1989, pokojská
Opatrovník: Pamela Achieng Otieno, nar. 1975, Kuchařka
Popis situace: Katka je prvorozená v rodině dvou dětí. Matka je samoživitelka a pracuje jako pokojská. Její výdělky jsou velmi malé a nedokáže zajistit dětem základní životní potřeby, proto se o Katku a její sestru stará babička, která je kuchařkou ve škole Island of Hope Humanist School. Babička se kromě Katky a její sestry (Rihana Noely Otieno, v adopci 53075) stará o další dvě děti. Žije společně s manželem, který je opilec a v opilosti je násilnický. Výdělek, který babička dostane, je malý na to, aby uživila celou rodinu a zaplatila školné. Bydlí ve třípokojovém polohliněném domě, získávají vodu z jezera a používají palivové dřevo/dřevěné uhlí k vaření a petrolej/solár ke svícení. Katka ráda hraje fotbal a čte romány. Katka má ráda chemii a zeměpis; po škole by se chtěla stát lékařkou. V roce 2024 by měla navštěvovat 3. ročník střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding School. Potřebuje podporu ve výši 5600 Kč/ 220 EUR/ trimestr (16800 Kč/ 660 EUR/ rok).
Kontakt: Iveta Hovadíková, , tel. +420 732 827 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.