Domů

Adopce - Susan Atieno

Zpět
Číslo dítěte: 40786
Dívka,
Adoptována
Susan Atieno je v programu adopce od roku 2006 a dnes navštěvuje školu Ushirika Secondary School.
Město, čtvrť: Nairobi Dandora
Země: Kenya
Matka: Truphena Manga, nar. 1974, dobrovolná učitelka
Otec: Charles Odhiambo, nar. 1967, pouliční prodejce
Popis situace: Susan chodí do školy Josana Academy a narodila se 28. 1. 2003. Má 2 sourozence: Paula a Juliase. Bydlí s rodiči v jedné místnosti, kterou si pronajímají. Doma vaří na kamnech, svítí elektřinou a vodu berou z vodovodu. Otec je pouliční prodejce, ale je alkoholik a veškerá zodpovědnost a péče o rodinu je tak na matce. Ta je dobrovolná učitelka. Susan má problémy s očima a je astmatik.
Kontakt: Dita Alföldi, dita.alfoldi@adopceafrika.cz, tel. +420 722 092 111

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.