Domů

Adopce - Vilva Force Ochieng Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52128
Chlapec, 17 let
Není adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Kisumu Kamayoge
Země: Kenya
Matka: Millicent Akoth, nar. 1984, v domácnosti
Otec: Kennedy Otieno, nar. 1982, rybaří
Popis situace: Vilva Force Ochieng Otieno se narodil 9. 7. 2007. Žije v Kisumu s oběma rodiči. Otec rybaří a matka je v domácnosti. Měsíčně musí vyžít s asi 3,000 Ksh. Má bratra Austina Onyango, který chodí do školy. Bydlí ve skromném příbytku, kde vaří na dříví a svítí petrolejovou lampou. Vodu si nosí přímo z Viktoriina jezera. Chlapec občas krvácí z nosu. V roce 2024 by měl nastoupit do 2. ročníku střední školy. Tato adopce stojí 5600 Kč na jedno školní období.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel. +420 721 643 832

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.