Domů

Adopce - Watson Ogutu

Zpět
Číslo dítěte: 41630
Chlapec,
Adoptován
Watson Ogutu je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu Chibanga Primary School.
Město, čtvrť: Nairobi Njiru
Země: Kenya
Matka: Trezer Maroko, nar. 1979, příležitostné práce
Otec: -
Opatrovník: -
Popis situace: Watsonův otec nežije a žije jen s matkou a 4 dalšími osiřelými dětmi z rodiny. Matka má jen příležitostné práce a vydělá kolem 4500 Ksh měsíčně. To zdaleka nestačí na potřebné poplatky např. školné a často ani na základní potřeby. Bydlí v 1 místnosti polohliněného příbytku, kde vaří na dříví a svítí petrolejkou. Vodu si nosí z řeky. Watson je zdravý. Chlapec rád farmaří a ve škole ho nejvíc baví fotbal. Až vyroste, rád by se stal učitelem. V roce 2018 by měl nastoupit do 7. ročníku základní školy.
Kontakt: Dita Alföldi, dita.alfoldi@adopceafrika.cz, tel. +420 722 092 111

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.