Domů

1. – 3.12. – Mikulášské vánoční trhy v Lysé nad Labem / 3.12. od 13 hod. – Poznejte Afriku

Výstaviště Lysá nad Labem, Masarykova 1727, 289 22 Lysá nad Labem

Otevřeno bude od pátku do neděle od 9 do 17 hodin a vstup je zdarma.

Dlouho očekávaný Mikuláš s Čertem jsou tu! Doprovodný program, nadílka a mnoho zábavy zažijete jen u nás na Výstavišti! Nebudou chybět ani Krampusáci ze severu! Ty můžete očekávat v sobotu 2.12. od 14 hodin v areálu celého výstaviště, Mikulášská besídka proběhne v 15.15 hod.

Všechny pavilony našeho výstaviště budou naplněné stánky a obchůdky s vánočním zbožím a dekoracemi, ale i oblečením, doplňky, koženou galanterií, hračkami, šperky a dalším zbožím.

Pro více novinek a informací www.facebook.com/vystaviste, www.vll.cz/vanocni-trhy/mikulasske-trhy

U stánku Centra Narovinu si můžete zakoupit dárky s příběhem Férového obchůdku (keňská káva a čaj, mastkové a dřevěné výrobky, šperky atd.) a podpořit vzdělání a zdravotní péči dětí v Keni.

A v neděli 3.12. od 13 hod. v hale A2 se těšíme na povídání o Africe

Víte, jak vypadá škola v Keni nebo jaké předměty se děti učí? Jak se žije dětem ve vesnicích a jak ve městech? Jaká jsou typická jídla, co dělají děti ve svém volném čase nebo jakými jazyky se v Keni mluví? O tom všem si budeme povídat a také promítat krátká videa a fotografie. V rámci afro workshopu si můžete namalovat africkými vzory masajský papírový náhrdelník nebo náramek, protože krásné, barevné a originální šperky patří k Africe…, vybarvit si masky afrických zvířat nebo se na chvilku přeneste do afrického kmene a namalujte si své papírové masky. A kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení a vyzkouší si nošení věcí na hlavě.