Domů

Adopce - Abubakari N. Juma

Zpět
Číslo dítěte: 41244
Chlapec,
Adoptován
Abubakari N. Juma je v programu adopce od roku 2007 a dnes navštěvuje školu St. Joseph Technical Institute for the Deaf (Polytechnic).
Město, čtvrť: Mumias -
Země: Kenya
Matka: Manya Musikayo, nar. 1976, v domácnosti
Otec: Juma Odiechi, nar. 1969, farmaří
Opatrovník: -
Popis situace: Abubakar je neslyšící. Má 4 sourozence: Damla, Mohamud, Yasin a Faiza a všichni chodí do školy. Žijí s rodiči ve vesnici a mají malou farmu. Měsíčně má rodina příjem asi 6500 Ksh. Bydlí v hliněném domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Příjem rodiny ztěží pokryje základní potřeby. Chlapec studuje posledním rokem učňovský obor zedník (stav - leden 2018).
Kontakt: Markéta Zlá, marketa.zla@adopceafrika.cz, tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.