Domů

Adopce - David Barasa Wafula

Zpět
Číslo dítěte: 41427
Chlapec, 22 let
Adoptován
David Barasa Wafula je v programu adopce od roku 2009 a navštěvuje školu Unknown college.
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: Gladys Nekese, nar. 1956, v domácnosti
Otec: Fred Wafula, nar. 1956, prodává zeleninu
Opatrovník: -
Popis situace: David Barasa Wafula se narodil 3.6.2002 a žije v Tranzoia District, Kitale Matunda ve vesnici Shangalamwe s rodiči a sourozenci: Kennedy Okuja Wafula 23 a Ambrose Nabibia 20 – jsou doma, Saina Wafula18 – také doma, William Nangendo 15 – na ZŠ, Paul Skumba 13, Dorcas Nasiloli 7 – na ZŠ and Isaac Simiyu 4 – je doma. Otec je drobný prodejce zeleniny s příjmem asi 12000 šilinků (cca 3000kč) a živí 12člennou rodinu, matka je v domácnosti. Bydlí ve vlastním hliněném domku o 2 místnostech. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z vrtu. David je zdravý a rád hraje fotbal.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.