Domů

Adopce - Paskal Ouma

Zpět
Číslo dítěte: 41494
Chlapec, 21 let
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Josphine Anyango, nar. 1976, farmaří
Otec: Gabriel Oguda, nar. 1940, farmaří
Opatrovník: -
Popis situace: Pascal se narodil 3. 2. 2003. S rodiči a 6 sourozenci žije na venkově, kde rodiče farmaří. Měsíčně má rodina přijem kolem 5000 Ksh. Bydlí ve 3 místnostech hliněného domku, který jim patří. Vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Pascal má problémy s ušima a bere léky. Chlapec přišel o adoptivního rodiče a chybí mu doplatit 2 školní obdob (4 800kč), aby mohl dostudovat střední školu Matera Mixed Secondary School.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel. +420 723 118 389

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.