Domů

Adopce - Whitney Matilani

Zpět
Číslo dítěte: 41723
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kakamega Kilingili
Země: Kenya
Matka: Dorcas Liighuyachi, nar. 1955
Otec: Isaac Madelle, nar. 1958
Opatrovník: -, žena v domácnosti
Popis situace: Whitney Matilani se narodila 31.1. 2006 v Emakale Village Vihiga County, chodí do školy Kilingili Primary School, do 3 třídy (2014). Je sirotek, její babička Doricas Likhuyachi se narodila 1960 a je v domácnosti, žije s ní. Má 8 dětí na starost a její příjem je 3000 Ksh na měsíc. Žíjí v polotrvalém vlastním domě. Používají dřevo na vaření, petrolejku na světlo a pramen vody na pití a praní. V roce 2020 studuje dívka 8. třídu základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Sandra Gulázsiová, , tel. +420 721 509 194

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.