Domů

Adopce - Charity Awuor Ouma

Zpět
Číslo dítěte: 51399
Dívka,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kisumu Mbita
Země: Kenya
Matka: Laventa Adhiambo, nar. 1976, v domácnosti
Otec: Samwel Ouma, nar. 1955, rybaří
Opatrovník: -
Popis situace: Charity se narodila 27. 5. 2002. Má sestru a 3 bratry. Sestra Brenda Atieno nar. 1994. Bratři jsou: Geofrey Odiwuor nar. 1998 – dodělal ZŠ a dvojčata nar. 2006 se jmenují Aggrey Okinyi a Humphrey Omondi a chodí do nejnižších tříd ZŠ. Otec je rybář a maminka je v domácnosti. Měsíčně má rodina příjem jen kolem 3000 Ksh. Rodina bydlí ve 2 místnostech hliněného domku v oblasti Kaksingri Central v místě Gingo. Doma vaří na dříví, vodu si nosí přímo z jezera a svítí petrolejkou. Charity má občas problémy se zuby a její sestra trpí bolestmi na prsou (astma). Charity by měla v září 2022 nastoupit na universitu a studovat Baklalářské studium. Pokud se nám podaří najít adoptivní rodiče a dívka bude moci na univerzitu nastoupit, tak to pro ni bude splněný sen, tak jak se dívka sama vyjádřila, Charity dostala za dobré studium státní stipendium, nicméně to nepokryje celé studium v současné době činí výše adopce 5,600 Kč/220 EURO za trimestr (16,800 Kč /660 EURO za rok)
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.