Domů

Adopce - Mary Anyango Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 53160
Dívka, 12 let
Není adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Siaya Gem Sironga
Země: Kenya
Otec: . Peter Omondi, nar. 1979, příležitostné práce
Opatrovník: Peres Auma, nar. 1955, žena v domácnosti
Popis situace: Maryini rodiče se rozešli a Mary zůstala s otcem. Ten má jen příležitostné zaměstnání a kvůli tomu se často stěhuje. Otec je však opilec a o dítě se nestaral, když byl opilý, tak se k Mary choval násilnicky. Kam odešla Maryina matka nikdo neví. Proto si Mary vzala babička, která je stará a nic nevydělává, rodina přežívá z dobrodinců a darů od sousedů. Kromě Mary zůstávají u babičky další tři děti, které jsou sirotci. Mary by se měla přestěhovat do sirotčince na Ostrově naděje a v roce 2024 by měla navštěvovat 6. třídu základní školy. Potřebuje podporu ve výši 1 400 Kč/55 EUR/měsíc (16 800 Kč/660 EUR/rok). Jednou by se chtěla stát lékařkou.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. +420 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.