Domů

Adopce - Judith Achieng

Zpět
Číslo dítěte: 51655
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mbita Kamgere
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: Edward Otieno, nar. 1976, v domácnosti
Popis situace: Judith se narodila v roce 2001, její otec je nemocný a matka prodává zeleninu u silnice. S jejich malým příjmem je velmi náročné pokrýt základní potřeby rodiny a kupovat léky pro otce. Dívka ráda hraje fotbal a zpívá, také dochází do kostelního sboru. Občas trpí malárií a bolestmi žaludku. V roce 2021 chodí do prvního ročníku střední školy, proto je k její adopci potřeba částka 5.600 Kč/ 220 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.