Domů

Adopce - Judith Achieng

Zpět
Číslo dítěte: 51655
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mbita Kamgere
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: Edward Otieno, nar. 1976, v domácnosti
Popis situace: Otec je nemocný a matka prodává zeleninu u silnice. S jejich malým příjmem je velmi náročné pokryt základní potřeby rodiny a kupovat léky pro otce. Dívka potřebuje podporu, aby mohla přiští rok nastoupit na střední školu, kde ale bude potřeba vyšší podpory. V roce 2019 půjde dívka do 8. třídy základní školy. Dívka ráda hraje fotbal a zpívá, také dochází do kostelního sboru. Občas trpí malárií a bolestmi žaludku. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Michaela Krakowka, michaela.krakowka@adopceafrika.cz, tel. +420 722 548 495

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.