Domů

Adopce - Judith Achieng

Zpět
Číslo dítěte: 51655
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mbita Kamgere
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: Edward Otieno, nar. 1976, v domácnosti
Popis situace: Otec je nemocný a matka prodává zeleninu u silnice. S jejich malým příjmem je velmi náročné pokryt základní potřeby rodiny a kupovat léky pro otce. Dívka potřebuje podporu, aby mohla přiští rok nastoupit na střední školu, kde ale bude potřeba vyšší podpory. V roce 2019 půjde dívka do 8. třídy základní školy. Dívka ráda hraje fotbal a zpívá, také dochází do kostelního sboru. Občas trpí malárií a bolestmi žaludku. V roce 2020 by měla nastoupit do 1. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená podpora ve výši 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Michaela Dvořáčková, , tel. +420 777 702 017

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.