Domů

Adopce - Juliet Akinyi Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 53095
Dívka, 16 let
Není adoptována
Naléhavě hledá rodiče
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Awendo
Země: Kenya
Matka: Violet ATieno, nar. 1972, uklízečka v baru
Popis situace: Tatínek Juliet zemřel a maminka se nezvládala o dívku a její sestru starat. I když se snažila, pracuje jako uklízečka, vydělávala málo. Bydleli v hliněném pronajatém domku. V současné době je proto Juliet v sirotčinci na Ostrově Naděje. V roce 2023 a chodí do 8. třídy základní školy. Baví jí čtení a angličtina. Chtěla by se stát doktorkou. Juliet potřebuje podpořit částkou 5.600 Kč /220 EURO za školní trimestr.
Kontakt: Lucie Strnadová, , tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.