Domů

Adopce - Cavin Otieno Ndeswe

Zpět
Číslo dítěte: 52012
Chlapec, 21 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Cavin Otieno Ndeswe je v programu adopce od roku 2008 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Noliga Omundi, nar. 1984, v domácnosti
Otec: WillingstenOmundi, nar. 1979, farmář
Popis situace: Cavin má dva sourozence: Yvonne (2008) a Lucy (2010). Mají domek z hlíny se dvěma místnostmi, kde vaří na dříví a vodu nosí z jezera. Svítí petrolejkou. Otec je drobný farmář a část úrody se snaží rodina prodávat na trhu. Výnosy ale nejsou velké a navíc prodávat zeleninu na venkově, kde má většinou každý vlastní políčko. V roce 2023 nastoupil Kevin do třetího ročníku střední školy Island of Hope a bohužel přišel o sponsora. Podpora při studiu činí 5,600 Kč/220 EURO za školní trimestr.
Kontakt: Eva Jedličková, , tel. +420 732 203 196

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.