Domů

Adopce - Michael Reziga Okinyi

Zpět
Číslo dítěte: 52104
Chlapec,
Adoptován
Michael Reziga Okinyi je v programu adopce od roku 2012 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Millicent Okinyi, nar. 1982, v domácnosti
Otec: Samwel Okinyi, nar. 1968, rybaří
Popis situace: Michael Reziga Okinyi se narodil v roce 2008. Žije v Kisumu s oběma rodiči. Matka je v domácnosti a otec rybaří. Má 3 sourozence: Terry Josphat Okech, Fill Robert Ochieng a Sharon Gladys (všichni jsou na ZŠ). Měsíčně má rodina příjem asi 6,000 Ksh (cca 1,200 Kč). Bydlí ve 3 místnostech, vaří na ohni a svítí petrolejkou. Vodu si nosí z Viktoriina jezera. Chlapec má anémii. V roce 2018 půjde do 5. třídy základní školy v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Lucie Strnadová, lucie.strnadova@adopceafrika.cz, tel. +420 725 364 361

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.