Domů

Adopce - Michael Obama Odira

Zpět
Číslo dítěte: 53162
Chlapec, 14 let
Není adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Rusinga east Kolo
Země: Kenya
Otec: James Odira Mangari, rybaření
Opatrovník: Anjelina Milanda
Popis situace: Michael je druhorozený syn, má bratry, Wilsona a Vincenta. Jeho matka zemřela a jeho otec je psychicky nemocný. Snaží se vydělávat rybolovem. Jelikož Michaeluv otec situaci nezvládal, žijí všechny děti s babičkou, která je nemocná a rodina přežívá pouze na darech od sousedů. Michael by měl nastoupit do sirotčince Ostrova Naděje Rusinga v lednu 2024. Pomůžete Michaelovi splinit jeho sen se stát doktorem? Podpora Michaela stojí 16 800,- Kč/660 EUR za kalendářní rok.
Kontakt: Alena Tabet, , tel. +420 606 502 885

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.