Domů

Adopce - Moses Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52146
Chlapec, 16 let
Není adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasengre West/Kiagasa
Země: Kenya
Matka: Viola Akello, nar. 1990, studuje
Otec: N/A
Opatrovník: Dorina Rimba, nar. 1940, farmaří
Popis situace: Moses je jedináček, narodil se 10. 7. 2009. Jeho matka je ještě studentka a žije se svým synem u své matky Mosesovi babičky. Je to vdova a hodně závislá na darech svého okoli a komunity. Kromě své dcery a vnuka se stará ještě o další 4 děti úplné sirotky. Bydlí v domku, kde vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z jezera. Moses je zdravý. V roce 2024 začal studovat střední školu. Adopce dítěte stojí 5600 Kč/ 220 Euro za školní období.
Kontakt: Jiří Štancl, , tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.