Domů

Adopce - Leviticus Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 52147
Dívka, 16 let
Není adoptována
Naléhavě hledá rodiče
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Rusinga Island Kamasenge East/Sienga
Země: Kenya
Matka: Mary Akinyi Otieno, bez zaměstnání
Otec: N/A
Opatrovník: Jane Auma Otieno, nar. 1963, číšnice
Popis situace: Leviticus má 2 sourozence a narodila se 20. 10. 2008. Její matka nebyla nikdy vdaná. Děti bydlí u babičky, která se stará jako provozní o hotýlek. Její příjem ale nestačí na vše potřebné včetně školních poplatků pro vnoučata. Babička se také ještě stará o 2 své vlastní děti. Dívka v roce 2024 půjde do druháku střední školy Island of Hope a potřebuje tedy podporu 5600,- CZK/školní období, tj. 16800,- CZK ročně.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.