Domů

Adopce - Iddah Atieno Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52169
Dívka,
Adoptována
Iddah Atieno Otieno je v programu adopce od roku 2013 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kisumu Kamayoge
Země: Kenya
Matka: -, zemřela
Otec: -, zemřel
Opatrovník: Regina Atieno Otieno, nar. 1976, prodejkyně zeleniny
Popis situace: Oba rodiče zemřeli a o Iddah a jejího sourozence se starají prarodiče. Ale jejich příjem je velmi malý a nestačí k zajištění základních životních potřeb, navíc jsou staří. Proto je Iddah nyní v sirotčinci na Ostrově Naděje. Z tohoto důvodu potřebuje podpořit vyšší částkou 5600 Kč/trimestr, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo. V roce 2018 by měla chodit do 5. třídy základní školy.
Kontakt: Jiří Štancl, jiri.stancl@adopceafrika.cz, tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.