Domů

Adopce - Sharon Carentefy Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 53166
Dívka, 13 let
Není adoptována
Dítě z Ostrova Naděje
Město, čtvrť: Waware South Wakondo
Země: Kenya
Matka: Millicent Atieno Otieno, nar. 1989
Opatrovník: Violet Salome Oluntama, nar. 1966, rybaření
Popis situace: Sharon a její sestra žijí s babičkou, po té co je matka opustila a otce nemají. Příjem rodiny je velmi nízký. Babička holčiček se stará o další děti a má problém rodině obstarat základní lidské potřeby. Sharon by měla v lednu 2024 nastoupit do sirotčince Ostrova Naděje Rusinga. Pomůžete Sharon dosháhnout vzdělání, chtěla by se stát učitelkou. Její podpora stojí 16 800,- Kč/660 EUR za kalendářní rok.
Kontakt: Eva Jedličková, , tel. +420 732 203 196

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.